T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gece Eğitim, Gündüz Üretim

Yayın Tarihi : 6.7.2022

İlçemiz Sarıcakaya, mikro klima özelliği göstermesinden dolayı domates üretiminin yoğun olarak yapıldığı bölgelerden birisidir. Örtü altı ve açık alanda üretim yapan, kendi işletmesini başında veya aile işletmelerinin en büyük yardımcısı ve destekçisi olan kadın üreticilerimize eğitim verildi.

İl Müdürlüğümüzce kadın üreticilerimize, gündüz saatlerindeki iş yoğunluğu göz önünde bulundurularak eğitim akşam saatlerinde düzenlenmiştir.  Söz konusu eğitime kadın çiftçilerimiz tarafından yoğun ilgi ve katılım sağlanmıştır.

Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünde alanında uzman Ziraat Mühendisleri tarafından Düzköy mahallesinde kadın üreticilerimizle yapılan toplantıda Domates viral hastalıkları, domates güvesi ile biyolojik ve biyoteknik mücadele ve üretim destekleri hakkında bilgi verilmiştir Eğitim sayesinde kaliteli ve verimli üretimin önünde ki engellerin aşılması hedeflenmiştir.

İlgiyle takip edilen toplantıda üreticilerimizden gelen sorular cevaplanmış. Sesli ve görsel materyallerle konular zenginleştirilmiştir. Üreticilerimizden gelen talep ve karşılaşılan sorunlar doğrultusunda İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimizce eğitim ve çalışmalarımız devam edecektir.