25.9.2018 / Gösterim Sayısı : 115

2018 Yılı Mahmudiye Mahalli At Yarışları Tamamlandı

#25.09.2018_At_Yarislari_2.Hafta

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen 2018 yılı Sonbahar Mahmudiye Mahalli At Yarışları, 23 Ekim 2018 tarihi Pazar günü yapılan ikinci etap yarışları ile sona erdi.

Yoğun bir halk katılımın görüldüğü programa; Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah SAZAK, Mahmudiye Kaymakamı Salih SAK, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erkan ALKAN, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hüseyin ERDEMİR, Mahmudiye Belediye Başkanı İshak GÜNDOĞAN, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray ÇİL ve Mahmudiye Pansiyon Hara Müdürü Yurdaser SAÇLI katıldı.

Günün ilk koşusu olan 3 yaşlı arap atlarının katıldığı 1.200 metre kum pistte yapılan Mahmudiye At Yetiştiricileri Geleneksel At Sporları Gençlik ve Spor Kulübü (MAYAD) kupa koşusunu,   CANIMBABAM isimli arap atı 1:20 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Günün ikinci koşusu olan 4 yaşlı arap atlarının katıldığı 1.600 metre kum pistte yapılan Mahmudiye Belediye Başkanlığı kupa koşusunu SANBERK isimli arap atı 1:56 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Günün üçüncü koşusu olan 5 ve daha yukarı yaşlı arap atlarının katıldığı 2.000 metre kum pistte yapılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığı kupa koşusunu VELİAHTIM isimli arap atı 2:20 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Günün son koşusu olan 3 ve daha yukarı yaşlı safkan ingiliz atlarının katıldığı 2.000 metre kum pistte yapılan Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı kupa koşusunu ise WEMBLEY FIRTINASI isimli İngiliz atı 2:12 saniyelik derecesiyle birinci olarak tamamladı.

Gerçekleşen dört müsabaka sonucunda dereceye giren at sahiplerine birincilik kupaları ve toplamda 18.010 TL ödül verildi.

''