21.9.2018 / Gösterim Sayısı : 127

Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvanları Teslim Edildi

#21.09.2018_Genc_Ciftci_Buyukbas

Bakanlığımızca yürütülen Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 2018 Yılı Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı ile İlimizde toplam 155 genç çiftçimiz projeden faydalanacak olup, 78 Genç Çiftçimiz büyükbaş hayvancılık hibe desteği almaya hak kazanmıştır.

Proje kapsamında 78 Genç Çiftçimize, beşer adet olmak üzere; montofon ve simental melezi ırkı toplam 390 adet büyükbaş hayvan teslimi gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımızca uygulanan Genç Çiftçi Projesi ile, Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve genç kırsal nüfusun istihdamına katkı sağlanması hedeflenmektedir.  

Proje hakkında açıklamalarda bulunan İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erkan ALKAN, 2016 yılından itibaren uygulanan Genç Çiftçi Projesi kapsamında İlimiz genelinde, toplam 447 genç çiftçimizin 13.410.000,00 TL tutarında hibe desteğinden yararlanacağını belirterek, Projenin verimli olması ve amacına ulaşması için, İl ve İlçe Proje Yürütme Birimlerimiz tarafından sürekli olarak takip edileceğini ifade etti.

İl Müdürlüğü olarak her zaman çiftçilerin yanında olduğumuzu belirten ALKAN; söz konusu hibeden yararlanan çiftçilerimizin hayvanlarına iyi bakmalarını, dağıtımı yapılan büyükbaş hayvanların genç çiftçilere ailelerine, Eskişehir İlimize ve Ülkemiz tarımına hayırlı olmasını dileyerek projede emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Büyükbaş hayvanlarını teslim alan genç çiftçilerimiz de Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzce yürütülen faaliyetlerden memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.


''