20.9.2018 / Gösterim Sayısı : 1010

Farmboss-Eskişehir 8. Uluslararası Tarım Fuarı Başladı

#20.9.2018_Tarım_Fuarı

FarmBoss - ESKİŞEHİR 8. ULUSLARARASI TARIM FUARI, 20 Eylül Perşembe günü Saat 11.00'da, Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen törenle açıldı. 

Fuar açılışına, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ, Alpu Kaymakamı Ömer ÖZBAY, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan ALKAN, Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin YOLDAŞ, Orman Bölge Müdürü Recep TEMEL, Mihalgazi Belediye Başkanı Zeynep AKGÜN, Han Belediye Başkanı Erdal ŞANLI, Türk Standartları Enstitüsü Eskişehir Belgelendirme Müdürü İsmail KAYNARCA, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR, Eskişehir - Bilecik Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet KIZILİNLER, Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Levent ÖZBUNAR, Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Halil ÜNAL, Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman BULUŞAN, İnönü Ziraat Odası Başkanı Ömer KOYUNOĞLU, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali İhsan ÇETİN ve siyasi partilerin yerel temsilcileri başta olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Açılış konuşması EXPOLINK Fuarcılık Organizasyon ve Tanıtım Firması Yönetim Kurulu Başkanı Zeki ERDOĞAN tarafından yapılan açılışta, daha sonra kürsüye gelen İl Tarım ve Orman Müdürümüz Erkan ALKAN "İlimiz bulunduğu coğrafi konum, sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik gelişmişlik açısından olduğu kadar, tarımsal potansiyeli, toprak varlığı, çiftçilerinin bilinç düzeyleri, Üniversiteleri, Araştırma Kuruluşları, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Gerçekleştirilecek tarım fuarında İlimiz ve bölge çiftçileri ile sektörde hizmet veren sanayi ticaret kuruluşları ve tüm tarım paydaşları bir araya gelecek ve büyük faydalar sağlanacaktır." dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa DESTİCİ ise konuşmasında, İlimizin tarımsal yapısından bahsederek, bu yıl 8.si düzenlenen Eskişehir Uluslararası Tarım Fuarı'nın ilimiz çiftçilerine ve katılan tüm firmalara hayırlı olmasını diledi.

Daha sonra Protokol tarafından kurdele kesilerek yapılan açılışın ardından, katılımcı firmalarca oluşturulan stantlar hep birlikte gezildi.

Tarım Fuarımız 4 gün boyunca Saat 10:00 - 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak ve 23 Eylül 2018 tarihinde saat 19:00'da sona erecektir.


''