16.5.2018 / Gösterim Sayısı : 274

İl Müdürlüğümüz Sn. Bakanımızın Elinden Birincilik Ödülü Aldı

#16.5.2018_Tarıma_Değer_Katanlar

Bakanlığımızca, Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' nın katılımıyla Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni düzenlendi. 14.05.2018 tarihinde düzenlenen Törene İl Müdürümüz Erkan ALKAN ile Projelerimizi hazırlayan teknik personeller katıldı.

İl Müdürümüz Erkan ALKAN konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada;

Bir ay önce İlimizde tarla günü yapılarak Çiftçilerimizle paylaşılan Akıllı Azotlu Gübreleme Yayım Projemizin, Tarıma Değer Katanlar Yarışmasında Proje kategorisinde Türkiye birincisi olduğunu belirtti.

İl Müdürümüz ALKAN, Akıllı Azotlu Gübreleme Yayım Projesi ile buğdayda optik sensör ölçümleri yapılarak optimum gübreleme dozajı belirlendiğini ve üretim yılı içinde daha az gübre kullanılarak maksimum verim ve kaliteye ulaşıldığını belirterek, ayrıca proje sayesinde fazla gübrelemenin önüne geçilerek nitrat kirliliğinin azaltıldığını ve çevre kirliliğinin önüne geçildiğini ifade etti.

İl Müdürümüz ALKAN, Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' nın talimatıyla Projemizin, Ülkemizin tüm illerinde örnek Proje olarak uygulanacağını belirtti.

İl Müdürümüz ALKAN, Projeler kategorisinde Mühendislerimiz Nazım İDİKURT ve Yurdal ÇETİNKAYA' nın hazırladıkları "Buğdayda Verim ve Kalitenin Arttırılması" projesiyle Türkiye birincisi olduklarını, Bireysel Çalışmalar Kategorisinde, Erkekler dalında Teknisyenimiz Rüstem METİN' in hazırladığı "İnönü Bölgesine En Uygun Buğday Çeşidi Yelpazesini Oluşturmak" projesiyle Türkiye üçüncüsü olduğunu ve Kadınlar dalında ise Mühendisimiz Yasemin ÇAKIR' ın hazırladığı "Sebze ve Meyve Üretiminde Organik Yarasa Gübresi Kullanımı" Projesiyle mansiyon ödülü aldığını belirterek, İl Müdürlüğümüzün Sayın Bakanımızın elinden üç ödül birden alarak törene damgasını vurduğunu ifade etti.

Eskişehir'in artık Projeleri ile gündemde bir İl olduğunu ve Projelerinin Ülkemize örnek olacak seviyeye geldiğini belirten ALKAN, Projelerde emeği geçen personele teşekkür etti.

''