11.5.2018 / Gösterim Sayısı : 172

Lider Çocuk Tarım Kampımız Gerçekleştirildi

#11.5.2018_Lider_Çocuk_Tarım_Kampı

Bakanlığımızca 2014 yılından itibaren her yıl ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla uygulamaya konulan "Lider Çocuk Tarım Kampı" programı 07-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Açılışı 07.05.2018 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Erkan ALKAN tarafından yapılan "Lider Çocuk Tarım Kampı" uygulamasına Ertuğrulgazi İlkokulu 4.sınıfına devam eden 20 öğrenci ve öğretmenleri katıldı.

İl Müdürümüz Erkan ALKAN açılışta yaptığı konuşmasında; Bakanlığımızca bu yıl teması "Beslenme ve Gıda İçin Biyoçeşitlilik" olarak belirlenen programda öğrencilere "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri"  konusunda teknik geziler eşliğinde uygulamalı eğitimler yapılacağını ve ayrıca İl Müdürlüğümüzün tanıtılarak Faaliyetlerimiz konusunda bilgi verileceğini belirtti.

 İl Müdürlüğümüz kampüsünde başlayan etkinliklerde; öğrencilere ilk gün  "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri" ve "Biyo Kaçakçılık" konuları ile ilgili sunum yapıldı. Daha sonra Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Sarıcakaya İlçesi, Musaözü Milli parkı, Botanik parkı gezisi düzenlenerek öğrencilere Yenilebilir Yabani Bitki Türleri tanıtıldı.

 Kurum personellerimiz refakatiyle gerçekleşen kamp süresince hem eğlenceli hem de verimli faaliyetler yapıldı.

Lider Çocuk Tarım Kampı'mızın kapanışında İl Müdürümüz Erkan ALKAN, kampımıza katılan öğrencilere katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verdi. Okul Müdürü Veli BÜYÜKTAŞ, Öğretmen Seçil ÇAKAN ve öğrenciler düzenlenen etkinlikten dolayı duydukları memnuniyetlerini belirterek İl Müdürümüz ALKAN' a teşekkür ettiler.

 Katkılarından dolayı Sarıcakaya Belediye Başkanlığı'na ve Sarıcakaya Kadın Kooperatifi Başkanına teşekkür ederiz. 


''