9.5.2018 / Gösterim Sayısı : 132

Öğrencilere İyi Tarım Uygulamaları Konusunda Eğitim Verildi

#9.5.2018_İyi_Tarım_Uygulamaları

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce 10-20/04/2018 tarihleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk Teknik Meslek Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Emine Cahide Kara Ali Ortaokulu ve Osmangazi İlk Öğretim okulu öğrencilerine İyi Tarım Uygulamaları konusunda eğitim yapıldı.

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Erkan ALKAN bu konuda yaptığı açıklamada;

İl Müdürlüğümüz, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü personelince, Mustafa Kemal Atatürk Teknik Meslek Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Emine Cahide Kara Ali Ortaokulu ve Osmangazi İlk Öğretim okulundan toplam 316 öğrenciye İyi Tarım Uygulamaları konusunda eğitim verildiğini belirtti.

İl Müdürümüz Erkan ALKAN, Öğrencilerin ileride bilinçli tüketici olmalarını ve İyi Tarım Uygulamaları konusunda bilgilendirilmelerini sağlamak amacıyla çeşitli filmler ve slaytlar eşliğinde eğitimlerin yapıldığını ifade etti.

İl Müdürümüz ALKAN ayrıca İl Müdürlüğümüzce, Mustafa Kemal Atatürk Teknik Meslek Lisesi öğrencilerine teknik destek verilerek birlikte bitkisel artıklardan kompost yapımı adlı bir proje hazırlandığını ve söz konusu Projenin, TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında ve Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde sergilendiğini belirtti. 

İl Müdürümüz ALKAN, Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimize, İyi Tarım ve Organik Tarım Uygulamaları konusunda eğitim verilmesine yoğun olarak devam edileceğini belirtti. 


''