3.5.2018 / Gösterim Sayısı : 179

İl Müdürümüz Çifteler İlçemizde Muhtarlar ve Üreticilerle Buluştu

#3.5.2018_Çifteler_Çiftçi_Buluşması

26.04.2018 tarihinde Çifteler İlçemizi ziyaret eden İl Müdürümüz, muhtarlar ve üreticilerle bir araya geldi.

Muhtarlarımız ve üreticilerimiz ile buluşmak ve sorunların tespit edilerek çözüm aranması amacıyla düzenlenen toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Erkan ALKAN, Çifteler Kaymakamı Burak KESER, Belediye Başkanı Metin ÖZEN, İlçe Müdürü, Şube Müdürlerimiz, Ziraat Odası Başkanı Nejat YATIR, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet KÖKSAL, Sulama Birliği Başkanı Mevlüt ÖNAÇAN, Tarım Kredi Kooperatifi, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Pancar Kooperatifi Müdürleri ile Çifteler İlçesi mahalle muhtarları ve çiftçilerimiz katıldı.

İl Müdürümüz Erkan ALKAN toplantıda yaptığı konuşmada; Muhtarlar ve üreticilerle buluşmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla İlçeye geldiklerini ve bu sebeple tüm muhtarlara ve istekleri halinde diğer üreticilere de söz verileceğini belirterek söz konusu toplantıda tarım ve hayvancılıkla uğraşan gerçek üreticilerin ağırlıklı olarak konuşacağını belirtti.

Çifteler Kaymakamı Burak KESER' de toplantıda yaptığı konuşmada; İlçelerinde tarım ve hayvancılık konusunda sorunların ele alınarak çözüm aranması konusunda toplantı yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirterek, İl Müdürümüz ALKAN' a teşekkür etti.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Serpil UZUN tarafından, Kırsal Kalkınma Yatırımları konusunda sunum yapıldı.

Daha sonra toplantıya katılan tüm muhtarlara ve isteyen üreticilere fikirlerini almak ve sorunlarını dinlemek üzere söz verildi.

Üreticilerimizin yoğun ilgi gösterdikleri toplantıda muhtarlar ve çiftçilerimiz gerek kişisel, gerekse mahalleleriyle ilgili dilek, istek ve sorunlarını İl Müdürümüz Erkan ALKAN ile paylaştı.

İl Müdürlüğümüz görev alanına giren konularla ilgili iletilen sorunları dinleyerek sorulara bizzat cevap veren ALKAN, tarım ve hayvancılıkla ilgili diğer kurumları ilgilendiren sorunları tek tek not alarak, belirtilen sorunların çözülmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla en kısa sürede yazışma yapılacağını ve sorunların çözülmesi amacıyla gerekli hassasiyetin gösterileceğini belirtti.

Toplantı sonunda, toplantıya katılan Muhtarlar, Tarım Paydaşları ve Çiftçilerimiz İl Müdürümüz ALKAN' a İlçelerinde bu şekilde toplantı düzenlemesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.


''