25.9.2018 / Gösterim Sayısı : 334

2018-2019 Öğretim Yılı El Sanatları Eğitim Merkezlerine Kursiyer Temini Duyurusu

Bakanlığımıza bağlı Bilecik, Düzce, Elazığ, Kastamonu, Mersin/Silifke ve Sivas İllerinde bulunan El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı için kursiyer alınacaktır.

El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde, Kilim-Halı Dokuma, Yöresel Bez Dokuma, Ahşap Oyma (Mobilyacılık), Taş İşleme (Mermer), Takı yapımı (Kuyumculuk), Dikiş-Nakış,

Konfeksiyon, Gümüş İşleme, Sıhhi Tesisat, Restorasyon vb. konularda, hem 4-6 ay süreli parasız yatılı meslek eğitimi kursları verilecek, hem de kısa süreli gündüzlü meslek kursları açılacaktır. El Sanatları Eğitim Merkezlerimizde gerçekleşen bu kursların bazıları, İŞKUR tarafından desteklenmektedir. İŞKUR tarafından desteklenen, süresi 6 aya kadar olan kurslarımızda; Bakanlığımız ve İŞKUR tarafından ortaklaşa imzalanan protokol gereğince; kursiyerlerimiz, günlük harçlık, iş kazası ve iş riskine karşı sigorta imkânından yararlanmaktadır.

Başvuruda bulunmak isteyenler aşağıdaki linklere tıklayarak gerekli bilgi ve belgelere ulaşabilirler. İlgililere duyurulur.

EK-1

EK-2

EK-3


''